Konu: meta name="robots" content="noindex" furyası  (Okunma sayısı 711 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Mayıs 2014, 20:13
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Bu konuyu çok zamandır paylaşacaktım ama fırsat olmadı. Ağzı olan konuşuyor. O kodu silin, yoksa google sitenizi indexlemez.

Külliyen yalan. Millet bilip bilmeden ahkam kesiyor.

Kimi ahmakların kafası smf yazarlarından daha mı iyi çalışıyor acaba? Adamlar lüzum görmüşler ki bu kod parçasını eklemişler.

Söz konusu kod parçası temalarımızın index.template.php dosyasında şu şekilde bulunur:
Kod: [Seç]
   // Please don't index these Mr Robot.
   if (!empty($context['robot_no_index']))
      echo '
   <meta name="robots" content="noindex" />';

Bu kodun anlamı şudur:
Sitemiz arama motorlarına diyor ki bu sayfayı indexleme.

Bu kod sayfa kaynağında görülür mü?
Kod forumda, konu içinde, kategori içlerinde, action sayfalarında aktif olmaz, sayfa kaynağında görülmez.

E ozaman bu kod nezaman aktif hale geliyor?
Konu açma, cevap yazma, yönetim paneli gibi bazı action sayfalarının indexlenmesi gereksizdir ve risk oluşturabilir.
Yine hatalı urleler gerçekte olmayan örneğin: SMF Destek - Mod, Tema, Eklenti, Sorun, Çözüm urller olduğunda tarayıcımız index.php sayfasını görüntüler. index.php sayfamız zaten indexlenmiştir. Aynı içerikli başka bir sayfayı arama motoru spam olarak algılayıp bize yaptırım uygulayabilir.

İşte bazı ahmaklarca silinmesi istenen bu kod parçası burada devreye giriyor ve arama motoruna diyor ki bu sayfayı indexleme.

Umarım anlatabilmişimdir.

« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 21:55 Gönderen: admin »

12 Mayıs 2014, 20:43
Yanıtla #1
  • *
    • Forumigo8navigation
    • Profili Görüntüle

Peki site uzantısında" /index.php" olmasının bir önemi varmı? " /index.php" 'yi kaldırırsak bir olumsuzluk olurmu?

12 Mayıs 2014, 20:47
Yanıtla #2
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Sorunu anlamadım kimyacı sitene bakayım dedim ve bir sürprizle karşılaştım haberin var mı?
Alıntı
Saldırgan olarak bildirilmiş site!

Forumigo8navigation konumundaki sitenin saldırı sitesi olduğu bildirildi ve açılması güvenlik tercihlerinize dayanılarak engellendi.

Saldırı sitesi olarak tanımlanan siteler özel bilgilerinizi çalan, bilgisayarınızı başkalarına saldırı amacıyla kullanan ya da sisteminize zarar veren programları kurmaya çalışan sitelerdir.

Bazı saldırı siteleri zararlı yazılımları bilerek dağıtırken, çoğu site, sahibinin bilgisi ve izni dışında bu amaçla kullanılır.

12 Mayıs 2014, 20:47
Yanıtla #3
  • *
    • Forumfirtina
    • Profili Görüntüle

guzel bilgiler harika paylasim cok  tessekkurler bolubeyi elline saglik ustam

12 Mayıs 2014, 20:53
Yanıtla #4
  • *
    • Forumigo8navigation
    • Profili Görüntüle

Sorunu anlamadım kimyacı sitene bakayım dedim ve bir sürprizle karşılaştım haberin var mı?

Yok abim ilk kez duyuyorum.

13 Mayıs 2014, 00:21
Yanıtla #5
  • *
    • Forumigo8navigation
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar  "/index.php" kaldırma konusunda görüşleriniz nedir? Bir olumsuzluk yaratırmı?

13 Mayıs 2014, 01:49
Yanıtla #6
  • *
    • Googlefan Webmaster Forum
    • Profili Görüntüle

evet aynen çokişi noindex görünce indxlenmiyecek sanıyor ama başka dosya ile çalışıyor

Free Web Directory
http://addlinkexchange.tk/