Konu: Alexa Dolaşım Dayanışması Grubu - En Az 1 Saat Dolaşım  (Okunma sayısı 723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10 Nisan 2014, 19:24
 • *
  • İleti: 2023
  • Karma: 41
  • Spina Bifida
  • Profili Görüntüle

Orjinal konu: Alexa Dolaşım Dayanışması Grubu - En Az 1 Saat Dolaşım - WebmasterLord
Alexa sıralamasında daha iyi yerlere gelmek için oluşturulmuş olan dayanışma grubuna destek verelim. Lütfen sadece niyetinde samimi olanlar buyursun.

Alexa'nın Yeni Arayüzü ile Uyumlu Alexa Değeri İlerlemesi, Düşürülmesi

Alexa Dolaşım Dayanışma Grubu - En Az 1 Saatlik Ziyaretler


Burada, alexa sıralamalarını lehimize iyileştirmek için yapılacak sistemli ve karşılıklı dolaşımlar ile, gruba katılan her üyenin sitesine en hızlı ilerleme sağlanacaktır.

Alexa sırası önemli midir?

Elbette, örneğin, Alexa her gün ilk 1.000.000 içine giren siteleri listeler. Yani her gün bu değeri günceller. Dünyada binlerce site bu listeyi her gün alıp, sitesinde yayınlar. Bu sayede, ilk 1.000.000 içinde olmak bile doğal yollardan, binlerce harici index sağlamak demektir. Bu index sitenizi çok daha değerli ve sağlam yapar. Yani kolay kolay sandbox'a düşmezsiniz. Trustrank ve Pagerank değeriniz yükselir.

Site değeri hesaplayıcı platformlarda, günlük hitinize, sayfa görüntülenme sayınıza, Google Page Ranking değerinize, Trustrank değerinize ve Alexa sıranıza bakılır, bunların ışığında sitenize bir değer biçilir.

Siz de bu dayanışmaya katılıp, kendi sitenize ve grup içinde yer alan tüm arkadaşların sitelerine bu anlamda olumlu bir katkı yapmış olursunuz.

Alexa hesabı açarak, sitenizi ekleyin ve Alexa'nın verdiği doğrulama kodunu sitenize gömün. Bu sayede Alexa'nın arama motoru özelliğinden de faydalanırsınız.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri; Sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu açısından olumsuz sayılabilecek hataları ile bu gruba katılmanız sizin zararınıza olur. Çünkü buradaki uzun dolaşımlar nedeniyle, sitenize hemen her gün kayıtlı olduğunuz arama motorlarının botları gelir ve sitenizi inceler. Hile sayılabilecek Arama Motoru Optimizasyonu tekniği --veya hatası desek daha doğru olur-- kullanıyorsanız, sandbox'a düşme tehlikesi ile karşılaşırsınız.

Alexa sıralamasında hızla ilerlemek için en büyük katkı, uzun dolaşımlar ile gelmektedir. Hele, uzun süre dolaşım alan sitelere arama motorlarının botları öyle bir gelir ki, dolaylı olarak, sitelerin indexlenme hızlarını da arttırır.

KURALLAR
1- Gruba katılmak isteyen her üye, Mozilla firefox kullanmak ve Alexa Sparky (statusbar) kurmak zorundadır. Dikkat, alexa toolbar yetmez, ille de sparky kullanmak zorunludur. Bu durum, günlük istatistik takipleri ile görülmektedir ve aksi davranışlara izin verilemeyecektir.

2- Alexa Sparky Eknti ayarlarından varsayılan arama motoru olarak Alexa Search ayarlanmalı. Listeye dahil olan siteler, Alexa arama sonuçları üzerinden açılmalıdır.

3- Her üye, her gün dolaşımlarının başlama saatini bildirmek zorundadır, bitiminde de zaman bildirirse iyi olur.

4- Dolaşımlar dinamik ama yavaş olacak. Yani anasayfayı açıp, diğer sayfalara dokunmadan 10 saat de kalsa, 2 saat içinde diğer sayfaların da gezilmesi ile elde edilecek faydanın yanına bile yaklaşamaz. En az 7-8 sayfa, içerik, kategori gibi yerler gezilecek. Bu konuda, yeni içeriklere öncelik verilmesi tavsiye edilir.

5- Dolaşım takiplerini, görev alacak arkadaş(lar) yapacak. AWstats kayıtları kesin sonuç vermektedir. Bu konuda, AWstats kullanan site sahiplerine öncelik verilecek.

6- Zararlı içerik, pop-up, oto like, yetişkinlere göre içerik barındıran, 5 sn.'den geç açılan siteler kabul edilmez.

7- Grupta iki kişi bile olsa, üyelerin katılımı oylama yapılarak gerçekleştirilecektir. Oylama PM ile yapılır, sonuç başvuru yapan kişiye PM ile bildirilir. Sonuç olumlu ise, listeye eklenen kişinin eklenme tarihi, o anki alexa sıralaması yazılır. Bu değerler kalıcı olarak kaydedilir. İsteyen üyelerin, haftalık veya aylık ilerlemesi, listeye kaydedilir.

8- İsteyen her üye, listeye istediği kadar site ile katılabilir. Ancak site sayısı kadar farklı ip adresi ile, her gün dolaşım yapmak zorundadır. Yani 2 site eklemek isteyen kişi önce bunu 2 dolaşım yaparak garanti altına alacaktır.

9- ALEXA DOLAŞIM GRUBU YAPTIRIMLARI

Gün içinde dolaşım bildirimi yapmayan ama, son yaptığı bildirimdeki ip adresi ile dolaşımı doğrulanan üye uyarılır.
Yanlış ip adresi veren, ip adresi AWstats kaydı ile bir sitede bile tespit edilemeyen bildirimi yapan üyeler, eksik gün kadar beklemeye alınır. Bu eylemi tekrarlayan üye gruptan çıkarılır.

Önceden mazaret bildiren üyelerin link(ler)i beklemeye alınır, ancak, linki açık şekilde beklemedeki bölümde de görünür, isteyen üye, oradaki linki de gezebilir.
Önceden mazaret bildirilmeyen eksik dolaşımlarda ise, bekleme bölümüne sadece üye adı yazılır, linki görünmez.

Beklemeye sebep olacak aksaklıkları, önceden mazeret bildirmeksizin birden fazla gerçekleştiren üye gruptan çıkarılır.

10- Grup üyeleri, siteler ile ilgili önerilerini sunduklarında, oylama yapılarak karar alınır. Anlaşılan eylemler kural olarak buraya eklenir. Oy çokluğuna varılmayan önerilerde ise gönüllü, karşılıklı çalışmalar yapılır. Mesela, sitelerindeki yazılara yorum istemek, sitelerdeki twitter, facebook, google +, linkedin, pinterest, sosyal paylaşım düğmeleri çalışmaları gibi...

« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2014, 20:31 Gönderen: Bolulu »


25 Mayıs 2014, 20:32
Yanıtla #2
 • *
  • İleti: 74
  • Karma: 4
  • webmaster forumu
  • Profili Görüntüle

Konudaki linkler düzeltilmek istenirken, html kodlar ile bb kodlar karıştı. Düzeltilmek üzere geçici olarak kopyalanarak, silindi.

Webmaster Sitesi: http://webmaster.bbs.tr