Konu: main_block.png yi sadece headerda göstermek  (Okunma sayısı 463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

04 Nisan 2014, 17:11
  • *
    • Diyabeturkey
    • Profili Görüntüle

Header bölümünde bulunan main_block.png isimli dosya ayrıca alt taraftada oluyor. yani sitenin komple arka planını bu dosya oluşturuyor doğrumudur buraya kadar. ben ekte verdiğim resimdeki gibi menunun sadece üst tarafına gelecek bir arka plan ayarlamak istiyorum. başka grafikler denedim olmadı. yaptığım resimlerde yine sayfa genişledikçe veya daraldıkça bozulmalar oluyor bunun önüne geçmek için sabit bir boya dosya kullanmam lazım ve bunu headerda sabitlemek gerek sanırım ama yapamadım bir türlü. bu konuda önerilerinizi alabilirmiyim.

04 Nisan 2014, 17:19
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

diğer yerlerde söz konusu resimi silerseniz tema tamamen bozulur. öncelikle kullanacağınız logoya karar verin ve ona uygun bir tema kullanın ya da mevcut temanızı istek ve ihtiyaçlarınıza göre editleyin /editlettirin.

04 Nisan 2014, 17:25
Yanıtla #2
  • *
    • smf destek
    • Profili Görüntüle

Kod: [Seç]
#header {
    background: url('../images/theme/main_block.png') no-repeat scroll 0px -480px #FEFEFE;
    padding-left: 20px;
    border-top-left-radius: 75px;
}

Kod: [Seç]
#header div.frame {
    background: url('../images/theme/main_block.png') no-repeat scroll 100% -480px transparent;
    display: block;
    padding: 5px 20px 1em 0px;
    border-top-left-radius: 75px;
}

index.css deki bu iki kısımdaki
 background: url('../images/theme/main_block.png') no-repeat scroll 0px -480px #FEFEFE;
background: url('../images/theme/main_block.png') no-repeat scroll 100% -480px transparent;
bunları silin
#header {
kısmına
background: url('../images/istediğin.png') no-repeat;
şeklinde istediğin resimi ekle
yanlış anlamadıysam sorunun cevabı bu

04 Nisan 2014, 17:29
Yanıtla #3
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

arti temanizin width: 99% degerini px olarak girerseniz her ekranda logo ayni gorünür