Konu: sitemin en üstündeki banneri temaya oturtmak..  (Okunma sayısı 841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

17 Temmuz 2011, 23:19
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Merhaba. bolubeyi abi hatırlarsan daha öncede bu konuyu açmıştım sen smf temamı px olarak veya % olarak ayarlamamı bannerin böle oturacağını sölemiştin. ben onu ayarladım abi. temaya oturuyor 1250px yaptığımda fakat diğer küçük ekranlarda. yani 1250px boyutundan daha küçük ekran ayarı kullananlarda, site sayfası ekranı sığmıyor. aşağıda çıbık çıkıyor. onu % olarak ayarladım bu seferde banner ayarlanmıyor.

ben bu temayı tam olarak her çözünürlükteki ekrana oturtmak için baya bi çaba sarfetmiştim. şimdi size sormak istediğim şey ise. şu anda çözünürlükte hiç oynamadan yani px ayarına hiç bişey yazmadan. şu anki halindeki bu temanın üstüne yeni banner yaptırsam kaç px olmalı. bunu bulmamız mümkünmü abi ?

18 Temmuz 2011, 00:06
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Bu tür sorunlarla baş edebilmenim en kolay yolu şudur: Admin panelden sitenizin tema genişliğini px olarak atayın. Ondan sonea logoydu veya vesaire idi diğer parametreleri ister % olark verin ister px olarak verin. Her ekran çözünürlüğünde aynı görüntüyü alırsınız.

18 Temmuz 2011, 03:08
Yanıtla #2
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

işte abi ben 1250px yaptım yukarıdaki banner tam oturdu. fakat evdeki kendi diğer pcmden girdiğimde  19inc ekran çözünürlük ayarlarına hiç ellemedim. onda site ekrana sığmıyor.  senin söylediğin id ayarlarını nasıl yapçaz peki ? mesela senin site çok güzel kaç px yaptın bilmiyorum ama ben dar yapınca olmuyor. güzel durmuyor ana sayfa birbirine giriyor forum seçenekleride. o yüzden şu anda halinde pixese ellemeden bi banner oturtmam lazım en üste. yada sen başka bir yolunu biliyorsan lütfen yardım et 2 yıldır öle duruyor. bi dünya smf destek sitesine yazdım webmaster sitesine yazdım. kimse çözemedi. yada yardım etmedi. tşkler..

18 Temmuz 2011, 08:01
Yanıtla #3
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Kullandığınız temanın genişliğini 1024pxden daha büyük yaparsanız küçük ekranlarda siteniz ekrana sığmaz. Ben kendi sitemde tema genişliğini 1000px yaptım. Ona göre de logo mu yaptım. Siz de temanızın ve logonuzun genişliğini 1000px yaparsanız sorun ortadan kalkar.