Konu: üye olurken isim soyisim sorsun  (Okunma sayısı 809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

18 Aralık 2013, 15:09
  • *
    • Profili Görüntüle

merhaba arkadaşlar. siteme üye olurken kullanıcı adı sorulan yere isim soyisim olarak sormasını istiyorum. turkish dosyalarının hepsine bir bir baktım. tam olarak hangi kullanıcı adı yazısını değiştirmem gerektiğini bulamadım. yardımcı olunuz lütfen. iyi çalışmalar.

18 Aralık 2013, 22:50
Yanıtla #1
  • *
    • Diyabeturkey
    • Profili Görüntüle

benim kullandığım modu kurabilirsin . Üye olurken yazabilirsin. önceden üye olanlar için de duyuru yaparsın üye hesap ayarlarından ekleyebilirler. kullanıcı adı ile giriş yapar ama sitede bu isimleri gözükür.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1747

örnek resim

18 Aralık 2013, 23:35
Yanıtla #2
  • *
    • Profili Görüntüle

teşekkürler yanıt için. ama ben görünen ad olmasını istemiyorum. üye olurken. kullanıcı adı yazmasın kimse. herkes adını soyadınız yazsın sadece.

18 Aralık 2013, 23:45
Yanıtla #3
  • *
    • Diyabeturkey
    • Profili Görüntüle

adını soy adını yazsın ama sadece forum profilinde gözüksün istiyorsun doğrumu. yani profilden yaşını memleketini seçer gibi isim soy isim yazsın.

onun için ise Adin panelden Çekirdek ayarlardan - Gelişmiş Profil Alanları aktif et.

sonra YardımÖzellikler ve Seçenekler- Profil alanları kısmından

yeni alan ekle ye geleceksin oradan biraz ayarlama yapman lazım oluyor oradanda. bir kurcala bakalım.

20 Aralık 2013, 04:26
Yanıtla #4
  • *
    • Profili Görüntüle

adını soy adını yazsın ama sadece forum profilinde gözüksün istiyorsun doğrumu. yani profilden yaşını memleketini seçer gibi isim soy isim yazsın.

onun için ise Adin panelden Çekirdek ayarlardan - Gelişmiş Profil Alanları aktif et.

sonra YardımÖzellikler ve Seçenekler- Profil alanları kısmından

yeni alan ekle ye geleceksin oradan biraz ayarlama yapman lazım oluyor oradanda. bir kurcala bakalım.

hocam aynı böyle olsun istiyorum. yani ek bir seçenek olmasın. sadece adlarını soyadlarınız yazsınlar üye olurken.

20 Aralık 2013, 08:56
Yanıtla #5
  • *
    • Diyabeturkey
    • Profili Görüntüle

tamam dediğim yerden ayarlamalarını yap olacaktır. kayıtta sor diye bir seçenek olacak. sonra kayıt olurkende girecekler. dediğim yerdeki ayarları bir kurcala sen.

21 Aralık 2013, 01:28
Yanıtla #6
  • *
    • Profili Görüntüle

hocam anlatmaya çalışıyorum ama anlaşamadık bi türlü. diyorumki üye olurken başka birşey sormasın. ordaki yazan kullanıcı adı yok olsun. onun yerine adınız soyadınız yazsın. sadece ordaki yazıyı değiştirmek istiyorum yani. ek seçenek istemiyorum. al buyur. ek seçenek ekledim böyle oldu.

21 Aralık 2013, 01:35
Yanıtla #7
  • *
    • buyuknet
    • Profili Görüntüle

Dil dosyalarında kullanıcı adı bulup  adınız soyadınız sekılde değiştirin

21 Aralık 2013, 13:42
Yanıtla #8
  • *
    • Profili Görüntüle

sevgili bir arkadaşım yardımcı oldu. belki başkasınada lazım olur. cvp verenlere teşekkürler.

Kod: [Seç]
index.turkish.php dosyası içerisindeki bu satır

// Use numeric entities in the below string.
$txt['username'] = 'Kullanıcı Adı';