Konu: sitedeki yazıların fontunu ve rengini düzenlemek  (Okunma sayısı 1957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

02 Kasım 2013, 15:30
  • *
    • Profili Görüntüle

selam arkadaşlar. profilimdeki sitede. konu içlerinde yazıların rengi gri. konu açmadan önce tek tek rengi siyah yapıyorum. yazıları. ve yazı fontuda otomatik olarak 10 oluyor. site içindeki bütün yazılar ufak bende. onları nasıl bi font büyütebilirim. kırmızı ile kare içine aldığım yazılardan bahsediyorum.

02 Kasım 2013, 18:52
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Kullandığınız temanın index.css dosyasında .inner başlığı altına yazı rengi kodunu girerek konu içindeki yazıların rengini değişebilirsiniz.

30 Kasım 2013, 13:33
Yanıtla #2
  • *
    • Profili Görüntüle

Kullandığınız temanın index.css dosyasında .inner başlığı altına yazı rengi kodunu girerek konu içindeki yazıların rengini değişebilirsiniz.

abi yazı boyutunu nasıl ayarlıyoruz peki? normalde 8px boyutunca oluyor yazılar. her konu açıldığında millet rahat okusun diye tek tek 10px boyutunca yapmakla uğraşıyorum standart yazıları.

30 Kasım 2013, 15:11
Yanıtla #3
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

Tema genelinin disinda her yazi atamanin ayri boyutlari olur ornegin sizin temanizin linktere bolumu kodlari

Kod: [Seç]
.navigate_section ul li {
float: left;
padding: 0 0.5em 0 0;
font-size: 11px;
font-weight: bold;
}
burdaki degerimiz( font-size: 11px;)11px ldir siz kafaniza gore degisebilirsiniz

ornegin svolet yani imza kodlarini belirleyen font kodu

.signature, .attachments {
width: 98%;
overflow: auto;
clear: right;
padding: 1em 0 3px 0;
border-top: 1px solid #aaa;
line-height: 1.4em;
font-size: 0.85em;
}

font atamasi bu font-size: 0.85em; 0.85em i kendinize gore ayarlayin

01 Aralık 2013, 16:09
Yanıtla #4
  • *
    • Profili Görüntüle

yeni smf farklı biraz. 1.x sürümü kullanıyordum daha önce. benim temamda yazı stili arial olsun istiyorum. konu açarken yazılan yazı boyutu ise. 10px olsun istiyorum. yukarıdaki resimlerde gösterdiğim yer. nasıl büyütecem onları. kodlardan pek anlamıyorum malesefki.

01 Aralık 2013, 16:23
Yanıtla #5
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

resimdeki linki yazin birde demo üyelik verin bir bakayim

01 Aralık 2013, 19:10
Yanıtla #6
  • *
    • Profili Görüntüle

resimdeki linki yazin birde demo üyelik verin bir bakayim

nick : demo şifre : 12345 profilimdeki site

01 Aralık 2013, 20:06
Yanıtla #7
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

temaniz index,css de

bu kodu bulun

.navigate_section ul li
{
float: left;
padding: 0 0.5em 0 0;
font-weight: bold;
}

burdaki 11 degerini kac yapacaksaniz ayarlayin
bu (1)nolu resim
gorevi navigate cubugu

pagination.css diye bir cs dosyasi var sitenizde sanirim ozel yazdirmisiniz gereksiz bir ustekine benzer link atamis
bulun
.nextlinks
{
text-align: right;
margin-top: -1px;

}

bununla degisin

.nextlinks
{
text-align: right;
margin-top: -1px;
}

11 degerini kafaniza gore uygulayin 13 iyidir

(3)nolu resimdeki buton kodlari büyültmenizi pek tavsiye etmem onun yerine bolt yapin ben kodlari vereyim

index.css de bulun

.buttonlist ul li a
{
display: block;
font-size: 0.8em;
color: #000;
background: url(../images/theme/menu_gfx.png) no-repeat 0 -60px;
padding: 0;
margin-left: 12px;
text-transform: uppercase;
cursor: pointer;
}

burdaki font-size: 0.8em; 8 rakami ile oynayin (dedigim gibi ben tafsiye etmem)

(4)nolu sorun index css deki bodey taginda bunu degisirsenis bir cok yazi kodu degisin bodey merkezdir cünkü

bulun
body
{
background: #e5e5e5;
font: 12px/140% Arial, "Helvetica", sans-serif;
margin: 0;
}

burdaki 12px yazan yeri degisin

bu arada benim yazilarimda karekter hatasi var kusura bakmayin kilavyam malesef türkce degil bazi harfleri kulanamiyorum

02 Aralık 2013, 00:14
Yanıtla #8
  • *
    • Profili Görüntüle

(4)nolu sorun index css deki bodey taginda bunu degisirsenis bir cok yazi kodu degisin bodey merkezdir cünkü

bulun
body
{
background: #e5e5e5;
font: 12px/140% Arial, "Helvetica", sans-serif;
margin: 0;
}

burdaki 12px yazan yeri degisin

yardımınız iin teşekkürler. bir çok kodu değişmeniz gerekir yazmışsınız. neyi değişmem gerekir mesela? bede 12px demişsiniz. normalde aşağıda eklediğim ekran görüntüsünde. üyenin yorumu standart yorum. boyutları o şekilde çıkıyor. yukarıdaki haber yazısı ise benim boyutunu ayarlardan 10px yaptığım yazı. ve rengini siyah yaptığım yazı. ben normalde o boyutta olsun istiyorum. ve yazı rengi öyle olsun istiyorum.

02 Aralık 2013, 15:50
Yanıtla #9
  • *
    • haksever,huutheme
    • haksever
    • Profili Görüntüle

önceklikle siteniz çok güzel olmuş biraz daha değişim ile daha iyi olur.Gecitli usta yok herhalde kısa yolla istediğinizi yapabilirsiniz.

body, td, th, tr  bulun color: #666666;  istediğiniz gibi düzenleyin.Daha sonra yazı boyutu için body deki font: 12px/140% Arial, "Helvetica", sans-serif;  10px yaparak düzeltebilirsiniz.Ama şunu unutamam lazım Konu rengi ile başlığın farklı olması gerekir :D bana göre tabiii.başka bir konu ise siz pcnizde 1200 gibi bir görünümle bakıyorursunuz ben 1480 bakıyorum ve font 10px olunca :) okuma gibi bir lüksüm olmuyor.K.Gelsin.