Konu: Alıntı yaparken hata  (Okunma sayısı 874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

28 Eylül 2013, 12:38
  • *
    • EvcilSevgisi
    • Profili Görüntüle

Merhaba,

www.kuluckaci.com smf forumda alantı yaparken ve daha fazla istatistik sayfasında hata var.

Dosyalarda felan herhangi bir değişiklik yapmadım 3 gün önce çalışıyordu şuan çalışmıyor.

Hata; alıntı yapınca yükleniyor yazısı çıkıyor ve alıntı hızlı yanıt bölümüne gelmiyor.

Diğeri de daha fazla istatistik bölümünde bir ayı açmak için + işaretine tıklayınca yükleniyor yazısı çıkıyor ama açılmıyor.

DAtabase ile onar felan yaptım olmadı.

Ben js dosyalarına bağlıyorum ama hangisinde olacağını bilmiyorum.

28 Eylül 2013, 14:08
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

kullandığınız temanın index.template dosyasının ve forum dizinindeki index.php dosyasının daha eski tarihli bir yedeğini yükleyin.  istatistik sorunu default temanızda mevcut değil. kullandığınız temanın kodlamasında bir sıkıntı var.

kullandığınız temanın ve default temanın scripts klasöüründeki js uzantılı dosyalarda da 20 gün önce değişiklik yapılmış. Bu değişiklikleri geri almak ya da değişiklik öncesi dosyaları şu ankilerle değiştirip denemek çözüm olabilir.

Problemi çözene kadar hızlı yanıtı kapalı olarak göster seçeneğini işaretleyip kaydetmek kısmen çözüm olur.

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2013, 14:12 Gönderen: bolubeyi »

28 Eylül 2013, 14:37
Yanıtla #2
  • *
    • EvcilSevgisi
    • Profili Görüntüle

kullandığınız temanın index.template dosyasının ve forum dizinindeki index.php dosyasının daha eski tarihli bir yedeğini yükleyin.  istatistik sorunu default temanızda mevcut değil. kullandığınız temanın kodlamasında bir sıkıntı var.

kullandığınız temanın ve default temanın scripts klasöüründeki js uzantılı dosyalarda da 20 gün önce değişiklik yapılmış. Bu değişiklikleri geri almak ya da değişiklik öncesi dosyaları şu ankilerle değiştirip denemek çözüm olabilir.

Problemi çözene kadar hızlı yanıtı kapalı olarak göster seçeneğini işaretleyip kaydetmek kısmen çözüm olur.

Sorunu anadizindeki /index.php dosyasını yenisiyle değiştirerek çözdüm.

28 Eylül 2013, 14:57
Yanıtla #3
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Yenisiyle değiştirmek yerine son yapılan değişikliği tespit edip geri almak daha iyi olur. Yenisiyle değiştirmek index.php üzerinde değişiklik gerektiren modifikasyonların çalışmamasına ya da hata vermesine neden olur. Bu nedenle sitenizde kurulu modifikasyonların manuel kurumlarını inceleyip index.php dosyasında yapılması gereken değişiklikleri manuel uygulamalısınız.

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2013, 15:16 Gönderen: bolubeyi »

28 Eylül 2013, 16:07
Yanıtla #4
  • *
    • EvcilSevgisi
    • Profili Görüntüle

Yenisiyle değiştirmek yerine son yapılan değişikliği tespit edip geri almak daha iyi olur. Yenisiyle değiştirmek index.php üzerinde değişiklik gerektiren modifikasyonların çalışmamasına ya da hata vermesine neden olur. Bu nedenle sitenizde kurulu modifikasyonların manuel kurumlarını inceleyip index.php dosyasında yapılması gereken değişiklikleri manuel uygulamalısınız.

İndex.php yenisini yüklediğimde simpleportal blokları kayıp oldu.

Bende manuel olarak simpleportal kodlarını değiştirdim yeni index.php deki.

Fakat aynı sorun yine hasıl oldu.

Yani sorunun kaynağı simpleportal.

28 Eylül 2013, 16:10
Yanıtla #5
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Bloklardan biri hataya neden olabilir. simpleportal bloklarını sırayla pasif edip hangi bloğun hataya neden olduğunu tespit etmeye çalışın. Hata nedenini bulmanız durumunda o bloğu kullanmayın.

28 Eylül 2013, 16:13
Yanıtla #6
  • *
    • EvcilSevgisi
    • Profili Görüntüle

Portalblock.php dosyasını yeniden gönderdim sorun düzeldi. Yardım için teşekkür ederim Hasan abi.

28 Eylül 2013, 16:14
Yanıtla #7
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

bişey değil geçmiş olsun.