Konu: WebmasterLord.net - Webmaster Forumu, Seo, Bilgi Paylaşım Sitesi  (Okunma sayısı 872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

18 Ağustos 2013, 12:51
  • *
    • webmaster forumu
    • Profili Görüntüle

Webmasterlord.Net - Webmaster Forumu, Seo, Bilgi Paylaşım Sitesi

Site Adresi: webmasterlord.net
Konusu: Webmaster Forumu
Yaşı: 9 Ay
İçerik Yönetim Sistemi: vBulletin

Merhaba, İnternet öyle geniş bir dünya ki, neyi nerede bulacağımız bazen oldukça zor olabiliyor. Karşılaştığımız bir sorun hakkında çözüm, ihtiyacımız olan bir yazılım, ipucu gibi arayışlarımızda arama motorlarında her zaman en uygun ve doğru bilgiye kolayca ulaşamayabiliyoruz. Arama yaparken karşılaştığımız sitelerde bir sürü zararlı içerik barındıran, sadece ziyaretçi çekmek için açılmış özensiz sitelere denk gelebiliyoruz.

Biz de bir zamanlar webmaster adayı olarak sitelerimizi nasıl geliştiririz diye bir sürü site, forum gezerdik. Sadece bilgi alıp tüketmek yerine o forumlara bildiklerimizi sunarak katkı sağlamaya da çalışırdık. Bir süre sonra baktık ki, bu işin temelinde ticari hesaplar daha baskın oluyor ve onca emeğiniz saçma bir nedenle bir anda kesilip heba ediliyordu. Bu iş böyle olmaz diyerek, pek bir tecrübemiz olmasa da, o zaman iletişimde olduğumuz (en başta, smfdestek.com kurucusu bolubeyi arkadaş da...) arkadaşlara da güvenerek, bu hesapların çok daha geri planda olduğu, başat amacın webmaster dostlar arasında dayanışma gerçekleştirmek amacı ile webmasterlord.net'i açmaya karar verdik.

Webmaster Forumu açıp da başarılı bir şekilde işletmek kolay değil. Biz bundan korkmadan "Docendo Discitur (Öğreten Öğrenir)!" şiarı ile bildiklerimizi paylaşarak bir başlangıç yaptık ve forumumuz artık tüm webmaster veya her türlü site, blog sahibi arkadaşlara yardımcı olacak ilk adımlara sahip olmaya başladı diyebiliriz. Tabi değerli katılımlarınızla doldurulacak daha epey eksikliklerimizin de bulunduğu bilincimizi ve bu yöndeki katkılara ihtiyacımız olduğunu da belirtmek gerek.

Sitemizde başta google olmak üzere, Bing, Yandex, Yahoo, Alexa arama motorları hakkında bilgiler, site içi optimizasyon, site dışı seo, sosyal medya, bilgisayar, yazılım, donanım ile ilgili makale ve bu konularda tartışmalar yani karşılıklı fikirleri bulabilirsiniz.

Forumumuza katılıp sesimize güç verirseniz çok memnun oluruz. Sen varsan daha fazlayız, sen yoksan eksiğimiz çok büyüktür.

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 19:17 Gönderen: Bolulu »
Webmaster Sitesi: http://webmaster.bbs.tr

18 Ağustos 2013, 13:21
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Teşekkürler Sinan Bey. Başarılar dilerim.
Bu arada dostları alexa dayanışmasına bekleriz.

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 19:18 Gönderen: Bolulu »

18 Ağustos 2013, 20:40
Yanıtla #2
  • *
    • webmaster forumu
    • Profili Görüntüle

Bu güzel tanıtım ve yeni dostlarla buluşma imkanı için ben teşekkür ederim.

24 Ekim 2013, 16:17
Yanıtla #3
  • *
    • web tasarım
    • Profili Görüntüle

web masterlara destek veren başarılı sitelerden buluyorum.

kurumsal, profesyonel web tasarım ve yazılım firması

08 Şubat 2014, 11:55
Yanıtla #4
  • *
    • webmaster forumu
    • Profili Görüntüle

İlginiz için teşekkürler dostlar.

An itibarı ile;

PageRank: 4
TrustRank: 3
Alexa Global: 162.859
Alexa Trükiye:  2.781

Forumumuz ile link karşılıklı veya çapraz link değişimi yapabilirsiniz. Pr3, 4, 5 değerindeki sitelerimiz mevcuttur.

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 19:19 Gönderen: Bolulu »

21 Eylül 2016, 19:20
Yanıtla #5
  • *
    • webmaster forumu
    • Profili Görüntüle

Bu siteyi 2015'in sonunda sattım. Artık benimle ilgisi yok.

Yeni sahibi, uygunsuz sitelere link veriyor. Bu nedenle buradaki linkler kaldırılmıştır.

21 Eylül 2016, 19:25
Yanıtla #6
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

alexa grubumuzun anasayfadaki linki de buraya yönleniyordu. Bir kaç gün önce düzeltmiştim.