Konu: SMF siteniz üzerinden uzaktaki cihazlarınızı kontrol edin  (Okunma sayısı 1981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Haziran 2013, 19:32
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar evimizde işyerimizde bulunan klima, lambalar, buzdolabı, bahçe sulama araçları, fırın gibi uzaktaki cihazları internet erişimi olan her yerden SMF sitelerimiz üzerinden uzaktan kumanda etme amacıyla 1 yıldır bir çalışma yapma niyetinde idim. 1 haftadır bu konu üzerinde çalışmaktayım ve bir aşama kaydettim.

Proje smf modifikasyon yazımı ve elektronik devre tasarımı olmak üzere 2 bölümden oluşmakta. Birinci bölüm olan smf modifikasyon yazılımını tamamladım. Muhtemelen 2 haftaya kadar da ikinci bölüm olan elektronik devre bölümünü tamamlayacağım.

Proje tamamlandığında projeyi modifikasyon olarak burada paylaşıp, elektronik devre bölümünü de 150 lira gibi bir ücret karşılığında satmayı düşünüyorum.

Projeden bazı ekran görüntüleri:

26 Haziran 2013, 15:17
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Modifikasyonu tamamladım demo sitede denedim sistem çalışıyor. Birkaç rütuşu kaldı.

26 Haziran 2013, 16:19
Yanıtla #2
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Proje cok guzel usta. Insallah maddi olarak dönüsüm olur

28 Ağustos 2013, 14:30
Yanıtla #3
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Nasıl işliyor sistem  biraz açarmısınız konuyu bolubeyi? İlginç bir olay :)
Örn.ben şimdi Telefonumu evde Şarjda unuttum,bu aradaki pirize gidip gelen bağlantıyı kurabilecek ve Dur,Başlat diye Forumdan yönetecem buna benzer bir şeymi? Abi bu ucuz o zaman, en az 300-500 Euro bence.
Zekana hayranım helal sana...

28 Ağustos 2013, 14:43
Yanıtla #4
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Evet ona benzer. Evdeki ya da işyerindeki elektrikle çalışan her şeyi kumanda edebilirsiniz.

31 Ağustos 2013, 17:30
Yanıtla #5
  • *
    • <SMF ∞
    • Etkin Forum
    • Profili Görüntüle

Nasıl işliyor sistem  biraz açarmısınız konuyu bolubeyi? İlginç bir olay :)
Örn.ben şimdi Telefonumu evde Şarjda unuttum,bu aradaki pirize gidip gelen bağlantıyı kurabilecek ve Dur,Başlat diye Forumdan yönetecem buna benzer bir şeymi? Abi bu ucuz o zaman, en az 300-500 Euro bence.
Zekana hayranım helal sana...

O şekilde biraz zor olur, her cihaz için para ödediğiniz ve 4 giriş hakkınız olduğu (resime bakarak bu kanıya vardım emin değilim) her
şeyi yönetmek mümkün değil (telefon şarjı vs.) bence bilgisayar televizyon gibi daha önemli aletler için kullanılabilir.

edit: Birde hocam bu bağlantı için modemde port açmak vs. mı gerekiyor? Modem ile mi bağlantı kuruyorlar?

« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2013, 17:32 Gönderen: deadhero »
Modifikasyonlarım: 1-Edit and Align Categories: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3709   Color Harmony Theme: theme.etkinforum.com (yapımda)

31 Ağustos 2013, 17:50
Yanıtla #6
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Modeme  gerek yok. Modem ya da benzeri bir cihaz kullanılmıyor.

02 Eylül 2013, 22:08
Yanıtla #7
  • *
    • webmaster forumu
    • Profili Görüntüle

Eline sağlık hocam, çok güzel, yaratıcı bir çalışma. İşte biraz tanıtım, sermaye imkanı olsa, mutlaka talep görecek bir hizmet olacak.

Webmaster Sitesi: http://webmaster.bbs.tr

02 Eylül 2013, 22:10
Yanıtla #8
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

En azından derste kullanırım. Akıllı ev sistemleri dersinde. Öğrencilerim faydalanır.

18 Ekim 2013, 08:10
Yanıtla #9
  • *
    • Flatcast Destek Türkce Destek Sitesi
    • Profili Görüntüle

Slm Bolubeyi Kardeşim Bu Cihazin Fiyati Nedir Tabi Satılıksa?