Konu: SMF Forum Yenileme  (Okunma sayısı 143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

20 Mayıs 2017, 22:46
  • *
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Profili Görüntüle

Merhabalar, smf forum sitemi taşımaktan kastım..

Sıfır kurulmuş olan yeni smf ye mevcut forum sitemi taşımak istiyorum..

Siteyi ilk 5 yıl önce kurmuştum. 5 yıldır bir çok mod yükleyip kaldırdım haliyle forum ciddi sakatlık içinde bu yüzden tertemiz bir forum kurup, Tüm konularımı üyelerimi vs. önemli olan ne varsa kaybetmeden oraya taşımak istiyorum. ve şuan lazım olan modlarımı da orada kurmak istiyorum.

En son beyaz ekran hataları ile boğuşuyordum. Ve bunun gibi bir çok sorunlar var. Bu sorunları bir türlü aşamadım. Bu yüzden smf forum sitemi sıfırdan kurup her şeyi taşımak istiyorum...

Forumlarda anlatılan smf taşıma olayını yaptım ancak smf_settings veritabanı dosyasına dokunmadığımda tüm hatalar yine aynı kalıyor.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

03 Haziran 2017, 14:48
Yanıtla #1
  • *
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Profili Görüntüle

Taşıma işlemini yaptık sonunda. Gerek kalmadı. Teşekkür ederim yinede..

03 Haziran 2017, 16:43
Yanıtla #2
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Geçmiş olsun.

03 Haziran 2017, 20:10
Yanıtla #3
  • *
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Medeniyet Mühendisleri
    • Profili Görüntüle

hocam yalnız link yönlendirme ile alakalı bir sıkıntım var o konuda yardımcı olursanız memnun olurum..

seo4smf kaldırılınca link yapım değişti doğal olarak..

Seo4smf nin yapılandırdığı linkleri şimdi yeni oluşan linklere nasıl yönlendirebilirim.

En azından hit kaybından çok zarar görmemiş olurum..

ÖRNEK;
Eski link : https://www.medeniyetmuhendisleri.com/yapi-anabilim-dali/yapi-dinamigi-ders-notlari-ve-cozumlu-sinav-sorulari-t722.0.html
Yeni Link : https://www.medeniyetmuhendisleri.com/index.php?topic=722.0

eski .htaccess dosyası;
ben bu dosyada nasıl bir düzenleme ile eski link yapısını yeni oluşan linklere yönlendirebilirim?
Kod: [Seç]
RewriteEngine on
RewriteBase /

# Redirect old links (301 Permanent Redirect)
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^topic=([0-9]*)$
RewriteRule  ^(.*)$ Seo4Smf.php?t=%1&seo4smf [R=301,L]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^topic=([0-9]*).(.*)
RewriteRule  ^(.*)$ Seo4Smf.php?t=%1&o=%2&seo4smf [R=301,L]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^board=([0-9]*)$
RewriteRule  ^(.*)$ Seo4Smf.php?b=%1&seo4smf [R=301,L]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^board=([0-9]*).(.*)
RewriteRule  ^(.*)$ Seo4Smf.php?b=%1&o=%2&seo4smf [R=301,L]

RewriteRule ^index.php/board,([0-9]*).([0-9]*).html Seo4Smf.php?b=$1&o=$2&seo4smf [R=301,L]
RewriteRule ^index.php/topic,([0-9]*).((?:from|msg|new|)[0-9]*).html Seo4Smf.php?t=$1&o=$2&seo4smf [R=301,L]
RewriteRule ^index.php/topic,([0-9]*).((?:from|msg|new|)[0-9]*)/((?:boardseen|topicseen)).html Seo4Smf.php?t=$1&o=$2;$3&seo4smf [R=301,L]

RewriteRule ^profil/([-a-zA-Z0-9]*)/([0-9]*);area=([-a-zA-Z0-9]*);(.*)$ index.php?action=profile;u=$2;area=$3;$4 [L]
RewriteRule ^profil/([-a-zA-Z0-9]*)/([0-9]*);area=([-a-zA-Z0-9]*)$ index.php?action=profile;u=$2;area=$3 [L]
RewriteRule ^profil/([-a-zA-Z0-9]*)/([0-9]*);([-a-zA-Z0-9]*)$ index.php?action=profile;u=$2;$3 [L]
RewriteRule ^profil/([-a-zA-Z0-9]*)/([0-9]*)$ index.php?action=profile;u=$2 [L]

# Friendly Topics
RewriteRule ^(.*)-t([0-9]*)\.([0-9]*)\.html;((\?:from|msg|new)[0-9]*);(.*)$ index.php?dummy=1&topic=$2.$4&$6 [L]
RewriteRule ^(.*)-t([0-9]*)\.([0-9]*)\.html;((\?:from|msg|new)[0-9]*)$ index.php?dummy=1&topic=$2.$4 [L]
RewriteRule ^(.*)-t([0-9]*)\.([0-9]*)\.html;(.*)$ index.php?dummy=1&topic=$2.$3&$4 [L]
RewriteRule ^(.*)-t([0-9]*)\.([0-9]*)\.html?$ index.php?dummy=1&topic=$2.$3 [L]

# Friendly Boards
RewriteRule ^(.*)-b([0-9]*)\.([0-9]*)/;(.*)$ index.php?dummy=1&board=$2.$3&$4 [L]
RewriteRule ^(.*)-b([0-9]*)\.([0-9]*)/$ index.php?dummy=1&board=$2.$3 [L]
RewriteRule ^(.*)-b([0-9]*)\.([0-9]*)?$ index.php?dummy=1&board=$2.$3 [L]

# Friendly Actions
RewriteRule ^(activate|admin|ads|announce|attachapprove|buddy|calendar|clock|collapse|coppa|credits|deletemsg|display|dlattach|editpoll|editpoll2|mediapro|emailuser|findmember|groups|help|helpadmin|im|jseditor|jsmodify|jsoption|lock|lockvoting|login|login2|logout|markasread|mergetopics|mlist|moderate|modifycat|modifykarma|movetopic|movetopic2|notify|notifyboard|openidreturn|pm|pmspy|post|post2|printpage|profile|quotefast|quickmod|quickmod2|recent|register|register2|reminder|removepoll|removetopic2|reporttm|requestmembers|restoretopic|search|search2|sendtopic|smstats|suggest|spellcheck|splittopics|stats|sticky|theme|trackip|about:mozilla|about:unknown|unread|unreadreplies|verificationcode|viewprofile|vote|viewquery|viewsmfile|who|.xml|xmlhttp|httperror|sitemap|seo4smfred|seo4smfcloud)/(.*)$ index.php?action=$1;dummy=1;$2 [L]
RewriteRule ^(activate|admin|ads|announce|attachapprove|buddy|calendar|clock|collapse|coppa|credits|deletemsg|display|dlattach|editpoll|editpoll2|mediapro|emailuser|findmember|groups|help|helpadmin|im|jseditor|jsmodify|jsoption|lock|lockvoting|login|login2|logout|markasread|mergetopics|mlist|moderate|modifycat|modifykarma|movetopic|movetopic2|notify|notifyboard|openidreturn|pm|pmspy|post|post2|printpage|profile|quotefast|quickmod|quickmod2|recent|register|register2|reminder|removepoll|removetopic2|reporttm|requestmembers|restoretopic|search|search2|sendtopic|smstats|suggest|spellcheck|splittopics|stats|sticky|theme|trackip|about:mozilla|about:unknown|unread|unreadreplies|verificationcode|viewprofile|vote|viewquery|viewsmfile|who|.xml|xmlhttp|httperror|sitemap|seo4smfred|seo4smfcloud)$ index.php?action=$1 [L]

# Friendly Attachments
RewriteRule ^([0-9]*).([0-9]*)/a([0-9]*)/([-a-zA-Z0-9]*) index.php?dummy=1;action=dlattach;topic=$1.$2;attach=$3 [L]

04 Haziran 2017, 09:43
Yanıtla #4
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Bu konuda seo modifikasyonunu yeniden kurmaktan başka bir çare olduğunu zannetmiyorum.

22 Haziran 2017, 09:00
Yanıtla #5
  • *
    • yok
    • Profili Görüntüle

Link olayı sıkıntılı bir durum. Aynı wordpress kalıcı bağlantılar gibi bir ayar özelliği olsaydı smf'nin, çok süper olurdu. Ama yıllardır aynı özellik güncellemeleri yapılıyor..