Konu: Site Temasi Düşünce, Öneri  (Okunma sayısı 68 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

05 Ekim 2016, 21:38
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

Merhaba 2 hafta seminerdeyim buda bol zaman demek uzun süredir siteye blok tarzi bir cms kurmayi pilanliyordum kurdumda ama siteyi aşiri kasinca kaldirdim bende formun ön sayfasini (BoardIndex.template)yi blok görumune cevirdim isteğim gozümden kacan yada şurasi şoyle olsun diyeceğiniz yerler kisacasi sizin gözunuzle daha neler yapila bilir,

SITE

05 Ekim 2016, 23:08
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Yaklaşık 9-10 yıl kadar önce spina bifida sitemi ilk açtığımda siteye smf kurulu değildi. Sitem 10 kadar html sayfadan ibaretti. Sayfayı çerçevelere bölmüştüm. çerçeve sayfalar
Verdiğiniz örnekte olduğu gibi solda bir menü vardı. Ancak sabit dururdu. Sol menüyü görünce aklıma sitemin eski hali geldi işte. Sonra smf kurunca forumu html sayfanın içinde açmıştım.

İmkan varsa sol menü sayfada gezinirken aşağıya indikçe kaybolmasın sabit kalsın derim. Nasıl ki hotmailde outlokta gelen mailleri okurken sayfayı aşağıya indirdikçe sol menü yerinde sabit kalıyor kaybolmuyorsa öyle olsun. Umarım anlatabilmişimdir.

Şurada olduğu gibi. Sol menü yerinde sabit olup hemen sağında diğer sayfalar açılacak.

06 Ekim 2016, 12:53
Yanıtla #2
  • *
    • buyuknet
    • Profili Görüntüle

Sol menunun sabit kalması yerine açık durabilir ancak üste bir buton şeklinde olup tıklayınca açılır kapanır şeklinde olması daha iyi olacağını düşünüyorum.