Konu: Anasayfada kayma - mod çakışması  (Okunma sayısı 75 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

22 Eylül 2016, 19:08
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Resmi sitede modun mevcut konusuna da ileti bırakmıştım. Problemi bir şekilde çözdüm ama probleme neden olan sıkıntıyı tespit edememiştim. Sorunu tarif etmeyim resimlerden anlaşılıyor her halde.

Resmi sitedeki iletim:
Sorun ve sorununa konu olan çözümüm:

Alıntı
This modification was working well .

But then it caused the error.

To fix:

as in the picture:

abm_code.php
Find:
Kod: [Seç]
$avatar = preg_replace($find[9], 'class="lastpost" style="width: '. $modSettings['abm_width_board'] .'%;"', $avatar);
Replace:
Kod: [Seç]
$avatar = preg_replace($find[9], 'class="lastpost" ', $avatar);

This way I can find a solution. What is the problem? Why is this happening?

alternative solutions
Database backups have installed also improving making changes encoding.

Mod yapımcısının soruya olan cevabı:
Alıntı
That is not an error from the mod, to as i can see you have configurated the mod settings 'increase the last column %' to 49 as on your screeny. Al you had todo was changing that setting back to 1, instead of editting the code on abm_code.php, advice uninstall then install it back?

Sorunu bir şekilde çözmeme rağmen bugun biraz daha uğraştım. Eski db yedeğini yükleyince sorun ortadan kalkıyordu. Mod dbden bir şekilde genişlik verisi çekiyor ve lastpost genişliği aşırı artıyordu. Dbden kaynaklı bir hata olduğunu varsayaraak 6 saat önce almış olduğum yedeği yüklemiştim. Sorunu hallettim derken bugün tekrar aynı sıkıntı oldu. Sorun sadece üyelerde görünüyordu ziyaretçi girişlerinde sıkıntı yoktu. Sonra fark ettim ki içerisinde resim galerisindeki bir resime ait bbc kodunu kodunu konu içeriğine eklemiştim. Her ne alaka ise bu bbc kodu anasayfanın kaymasına neden oluyordu.

Neticede Avatars on Board and/or MessageIndex modu ile    Aeva Media Gallery çakışıyordu. Konu içeriğinden galeri moduna ait bbc kodunu kaldırınca anasayfada ki problem de kayboluyor. Ama sebebini bulana kadar az uğraşmadım.

22 Eylül 2016, 19:36
Yanıtla #1
  • *
    • webtiryaki.com
    • Profili Görüntüle

Hasan hocam bu moda gerek varmı cok basit bir yola bunu yapmaniz mümkun ken?

neticede bu modu benden kopyaladilar gereksiz ekler yaparak yeniymiş gibi sundular.
Burda

« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 19:37 Gönderen: gecitli »

22 Eylül 2016, 19:43
Yanıtla #2
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Evet aslında ta 1.1.4 sürümden beri olan bir mod: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1103

Bu yeni versiyonda konu listesi sayfasında da isteğe bağlı olarak konuyu başlatanın ve konuya son ileti bırakanların da avatarları gösterilebiliyor. Mod kurulumunda tema ve kaynak dosyalarında kod değişikliği gerekmiyor. İşin o tarafı da aşıyor beni nasıl yapıyorlar anlamadım.

Konu listesi görünümüne de avatar eklendiği için bu yeni versiyonun albenisi bu modu kullanmama neden oldu.