Konu: İzinler Hakkında Yardım  (Okunma sayısı 478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

08 Aralık 2014, 15:26
  • *
    • Mazda Garaj
    • Profili Görüntüle

Merhaba aranızda yeniyim
Yeni üyelerin yani 0 mesajlı üyelerin yalnızca "Yeni Üyelerimiz" kategorisine mesaj yazabilmelerini nasıl sağlarım? İzinlerden yapılıyor sanırım ama karışık geldi baya yardımcı olur musunuz?

08 Aralık 2014, 22:21
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

izinlerden yeni profil oluşturup üye gruplarını yetkilendirin daha sonra ilgili forum bölümünün ayarlarından yeni oluşturduğunuz profili bölüme atayın.

09 Aralık 2014, 11:50
Yanıtla #2
  • *
    • Mazda Garaj
    • Profili Görüntüle

Söylediğiniz şekilde yaptım genede 0 iletili oluşturduğum gurup heryere yazıp konu açabiliyor. Yeni oluşturduğum 0 iletili gurubu "Normal Üyeler" gurubundan bir türlü kurtaramadım o gruba ne izin verirsem yeni grubada veriliyor ne yasaklarsam yeni grubada yasaklanıyor. Sanırım yeni oluşturduğum grubun birincil grubu "Normal Üyeler" olarak görünüyor. Halbuki özgün izinleri kullan demiştim.

09 Aralık 2014, 12:22
Yanıtla #3
  • *
    • Mazda Garaj
    • Profili Görüntüle

Hocam çözdüm.
İzinler>Seçenekler>İzinlerin yasaklanmasını aktif etmek için bu seçeneği işaretleyin (bu kısmı işaretliyoruz)
Daha sonra 0 iletili grubun varsayılan izin profilinde mesaj atma ve konu açma yetkisini yasaklıyoruz.
Yeni üyelerimiz kısmına verdiğimiz yeni profilde ise mesaj atıp konu açmalarını serbest bırakıyoruz.
üye oraya mesaj atınca 1 iletiye sahip oluyor ve grubu normal üye statüsüne geçiyor ;)
Teşekkürler ilginiz için.