Konu: Bazı konular ziyaretçiye açılmıyor online olana açılıyor  (Okunma sayısı 789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Ekim 2014, 13:04
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Enteresan bir hata mıdır durum mudur anlayamadık. Akla gelen her metodu denedik ilgili olan olmayan modları kaldırıp baktık bulamadık. Belki çok basit bir şey ama bulamadık. Belki bir ayardan kaynaklı ama sorun devam ediyor. Siz değerli tecrübeli arkadaşların fikri ne olabilir.

Şöyle ki bazı konu linkleri vereceğim bunları online olunca sorunsuz rahatça açıyorsunuz. Ancak ziyaretçi konumda iseniz beyaz sayfa gelip öyle bekliyor. Bu yüzde bir konuda ancak oluyor.

Son yakaladığımız bir ipucu ortaya çıktı wap-mobil sayfadan girince herkes açabiliyor konuyu bu da ilginç belki size bir düşünce verebilir. Teşekkür ederim.

http://www.anindatepki.com/genel-tartisma/kitabim-sanki-karaborsada-'yaratilis-felsefesi-ve-aykirilik'/

http://www.anindatepki.com/redyellowun-yeri/redyellow'un-kervan'i-1000-(07-08-2014)/

http://www.anindatepki.com/serbest-konular/ocalan-ile-direkt-diyalogumuz-var/

Gibi konular.

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 13:06 Gönderen: ATAman »

07 Ekim 2014, 13:48
Yanıtla #1
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Sorunun kullandığınız seo modundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Modu kaldırıp denemeniz, linkleri yeniden yapılandırmanız çözüm olabilir. Seo konuları ile ilgilenmemekle beraber diğer smf destek sitelerinde de açılmış aynı içerikli konulara cevap vermediğimizi hatırlatır iyi forumlar dilerim.

07 Ekim 2014, 15:50
Yanıtla #2
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Seo derken sadece Pretty URLs kullanıyorum bunu mu kastettiniz? Bir de Seo hhy diye küçük bir mod var bundan olabilir mi? Bunlardan mı kaynaklandığını düşünüyorsunuz? Başka da bir seo modu yok.

(Ayrıca Pretty URLs modunu off yaptım link normale dönmesine rağmen yine ziyaretçiye açılmıyor.)

Teşekkür ederim.

Edit: Yeni durum Seo hhy adlı küçük modu kaldırınca sorun halloldu problem Pretty'den değilmiş. İlginiz için teşekkürler.

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 16:26 Gönderen: ATAman »

07 Ekim 2014, 23:38
Yanıtla #3
  • *
    • buyuknet
    • Profili Görüntüle

paylaştıgınız lınklerde herhangı bır sorun gozulmuyor

09 Ekim 2014, 02:09
Yanıtla #4
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

tarantula zaten mesaj içindeki editte belirttim hhyseo buna engel oluyormuş. Sen de Hasan Hoca da sağ olsun. Moral bozucu bir sıkıntıydı.

Bu arada spina bifida hocama tatlı bir sitem etmeliyim. Diğer destek sitelerine açılan konular destek görmez konusu biraz üstünde düşünmeye değer bir konudur. İnanın bu konuyu başka nerede açtığımı bile sizin yazınızı neden sonra tekrar okuyunca hatırladım.

Bu mesele şu açılardan sorundur. 4 ay önce x sitede açılmış ve hiç bir güncelliği kalmayan ve çözüme ulaşmamış konunun bir de sizde açılması aynı anda çeşitli sitelere açılmış aynı içerik diye açılan konular gibi değerlendirmek haksızlık olur.

Zira destek sitesi zaten burada öne çıkar ve x sitesinin 20 mesajda halledemediği ciddi bir konuyu biz iki mesajda çözüme kavuşturduk fırsatıdır. Bir çözüm isteği aynı anda farklı sitelerde açılabilir. Bu bir ihtiyaçtır. x sitesine düşman ya da sevmiyor olmamız bunu değiştirmez. Bir sağlık sorununda devam ettiğiniz doktordan fayda görmediğiniz savıyla aynı içerik ve şikayetle başka ünlü bir doktora gidebilirsiniz. Sonraki gidilen doktorun sen aynı şikayetle şu doktora gitmişsin ben sana bakmam demesi çok garip olur. Ya da bir otomobili bilgisayarı fayda görmediğiniz bir servisten ötekisine taşıyıp durabilirsiniz. Bu doğal bir durumdur. Benim olayda ise zaten 4 aya yakın süre önce sonuç alamamış ve pes etmiştik. Yine bir konuda böyle bir can sıkıcı hata çıkınca size de danışalım denilmiştir.

Yine de burası sizindir siz nasıl isterseniz öyle olur. İsterseniz konuyu kaldırabilirsiniz. Oysa bana göre böyle bir konuda arama yapanlar sizde bir çözüm görecekler ve hem onlar hem siz bundan memnun olacaksınız. Karar sizin iyi akşamlar.

« Son Düzenleme: 09 Ekim 2014, 02:12 Gönderen: ATAman »

09 Ekim 2014, 02:28
Yanıtla #5
  • *
    • Spina Bifida
    • Profili Görüntüle

Problemininizin çözüme kavuş olmasına sevindim. Diğer smf destek sitelerine de açılmış olan aynı içerikli konulara ve seo modları ile ilgili konulara en azından ben cevap vermiyorum. Bu konuda olduğu gibi çok nadiren bir iki satır cevap veriyorum. Seo modları konusunda en iyi desteği söz konusu modun yazarı verecektir. Sizin örneğinizde olduğu gibi diğer destek sitelerine de açılmış olan aynı içerikli konular bir kaç hafta geçmesine rağmen çözüme kavuşmamışsa aynı konunun burada açılması durumunda yardımcı olmamız mümkün olabilir. Bunu yaparak bir geri adım atabilirim. Ancak aynı gün içerisinde hem buraya hem başka forumlara açılmış destek konularına cevap verme hatta konuyu sitede barındırma taraftarı değilim. Bu konudaki görüşlerim bundan ibaret. Siz de görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

09 Ekim 2014, 02:40
Yanıtla #6
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Seo için destek vermediniz ve seo için destek istenmedi. Ne olduğu belli olmayan bir sorunda siz seo modları yapabilir dediniz ve bu isabet kaydetti ve ilgili modu kaldırınca düzeldi. Burada ne siz ne de ben veya başkası seo konusunda destek istemedi modla ilgili ne yapalım denmedi ve modu tartışmadık konusunu bile etmedik dikkat ederseniz.

Bir doktorun koldaki ağrının nedenini film çektikten sonra kola giren mermiden olduğunu söylemesi bunun balistik işine bulaşmakla ilgili olduğunu ya da balistik emniyet işleri ile ilgili adli mesele ile ilgili konuştuğu anlamına da gelmediği gibi. Tekrar teşekkür ederim iyi geceler.

( Benzer dediğiniz bizim konu x sitede yaklaşık 4 ay önce açılmış ve sonuçsuz kalmıştır)

« Son Düzenleme: 09 Ekim 2014, 02:53 Gönderen: ATAman »

09 Ekim 2014, 19:40
Yanıtla #7
  • *
    • buyuknet
    • Profili Görüntüle

Sorununuzun çözülmesin sevindim.

Allah şükür kimseyle rakabet gibi bir huyum yok benim tek amacım birşey öğretmek ve öğrenmek bilinen destek sitelerinden bir tanesi bana ait olmasına rağmen tüm sitelerde elimden geldiğince destek veriyorum. bu bana yetiyor.

Sipinianın dediği gibi seo konusunda destek veremeyebilir ancak konu seo ile alakalı değil bi yandanda hak vermek gerek her sitenin farklı kuralları vardır. buna uymak zorundayız