Konu: Türkçe Karakter Sorunu  (Okunma sayısı 673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Ağustos 2014, 03:05
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Merhaba Forumu Convert utf8 yaptım turkish-utf-8 dosyalarını yükledim fakat garip bir şekilde hata alıyorum.

Görüldüğü gibi 2 yerde ı var fakat teki bozuk gozukuyor daha sonra phpmyadmin e gittim  ve oradaki karakterlerin hepsinin bozuk oldugunu gordum yedek aldım yede kuzerınde notepad++ ile acıp utf-8 olarak kodladım ve karakterleri duzeltıp geri yukledım bu sefer forumun heryerınde karakter sorunu olmaya başladı 3 gündür bu durumu çözemiorum. Destek sitelerine basvurdum bı yanıt yok. Çözümde yok. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir bir fikri olan var mı ?

Şimdiden teşekkürler..

30 Ağustos 2014, 08:42
Yanıtla #1
  • *
    • flatcast.biz
    • Profili Görüntüle

Sanırım forum dilini forum yönetim panelden utf-8 çevirmişsiniz. Dosyaları dışarı alıp tek tek kontrol edin.
Forum dili utf-8 olunca dosyaları da utf-8 olarak kaydetmelisiniz Utf-8 bomsuz olarak değil. Özelikle Display.template.php'yi kontrol edin.
Ayrıca utf-8 çevirdikten sonra  smf_2-0-8_turkish-utf8 dil paketini yüklediniz mi.
SMF Downloads
Veya Forum admin panelden de Dil dosyasını yükleyebilirsiniz.

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 08:44 Gönderen: talat35 »

30 Ağustos 2014, 15:46
Yanıtla #2
  • *
    • Flatcast Destek Türkce Destek Sitesi
    • Profili Görüntüle

Slm  Herşey veritabanından kaynaklanıyor.Veritabanı açtıktan hemen sonra PhpMyAdmin‘den veritabanına girip İşlemler sekmesine tıklıyoruz.En altta“Karşılaştırma” diye bir bölüm var oradan“latin5_turkish_ci” yi seçiyoruz ve “GİT” diyoruz.Artık normal smf kurulumuna devam edebilirsiniz.Theme klasörüne Türkçe temayı atmayı unutmayın. ozaman bu sorun kalkar tabi kurulu bir sistemse aynı işlemi yapman gerekiyor

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 15:49 Gönderen: EsmerBey »

30 Ağustos 2014, 19:45
Yanıtla #3
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Hocam ben PhpMyAdmin den bütüm column ve table ları 'utf8-general-ci' yaptım ama ?

30 Ağustos 2014, 20:50
Yanıtla #4
  • *
    • Profili Görüntüle

• Destek alabilmek
      için forum urlnizi
      profilinize giriniz.

• Profili Görüntüle

Hocam sorunu çözdüm. PhpMyAdmin de ki yapı sekmesinde ki varchar lardan kaynaklanan bir sorunmuş tabi buradaki varchar değerlerini değiştirdim sonra convert yaptım surekli admin panelinden en sonunda hata vermedi komple tamamladı daha sonra gittim db yi indirdim notepad++ açtım ve karakter hatalarını düzeltip geri yolladım. Şimdi hiçbir sıkıntı yok konu çözülmüştür. Yinede ilginiz için teşekkür ederim :)